تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۴
287 بازدید
کد خبر : 1015

اقدامات مهم بیمه پارسیان برای مقابله با ریسک‌های عملیاتی

اقدامات مهم بیمه پارسیان برای مقابله با ریسک‌های عملیاتی
برنامه‌ها و راهبرد‌ها بیمه پارسیان برای مقابله یا کاهش ریسک‌ها و میزان اثربخشی راهبرد‌های مدیریت ریسک در این گزارش ارائه گردیده است.

به گزارش نسخه اصلی، ریسک‌های عملیاتی توسط مدیریت‌ها و کمیته فنی بررسی می‌گردد و در صورت نیاز ریسک‌های بزرگ به صورت اختیاری واگذاری اتکایی میگردد، به خصوص در بیمه‌های آتش سوزی، مهندسی، نفت گاز و پتروشیمی که ریسک بالایی دارند. همچنین نیروی انسانی عامل بسیار مهمی در صنایع خدماتی می‌باشد و از اهمیت بسیاری برخوردار است.

بنابراین در شرکت بیمه پارسیان ضمن برنامه ریزی استراتژیک منابع انسانی تلاش گردیده با ارایه آموزش و اجرای برنامه‌های نگه داشت نیروی انسانی از خطا، اقدامات عمدی و در نهایت خروج نیروی انسانی جلوگیری شود. از دیگر ریسک‌های مهم در صنایع، ریسک‌های مربوط به فنآوری اطلاعات است که در این راستا شرکت بیمه پارسیان با اجرای برنامه‌های حفاظتی و پشتیبانگیری مستمر از اطلاعات اقدامات موثری انجام داده است.

ریسک مهم دیگری که می‌تواند موجودیت یک شرکت را به خطر اندازد، ریسک‌های مالی است که شامل بحث نقدینگی و بحث وصول مطالبات است که در چند سال اخیر بیشتر مورد توجه بیمه مرکزی و شرکت‌های بیمه قرار گرفته است. در این زمینه نیز این شرکت با توجه ویژه و راه اندازی کارگروه و واحد تخصصی و تدوین و بهبود فرایندها، اقدامات موثری انجام و مطالبات خود را به شدت کاهش داده است. همچنین شرکت بیمه پارسیان برای منسجم ساختن این فعالیت‌ها و به استناد آیین نامه‌ها و قوانین بیمه مرکزی، کمیته مدیریت ریسک را تحت نظارت هیأت مدیره و واحد مدیریت ریسک را زیر نظر مدیرعامل تشکیل داده است.

علاوه بر این به منظور کنترل و یا کاهش ریسک نقدینگی و سرمایه گذاری، شرکت اقدام به تشکیل کمیته‌های وصول مطالبات و سرمایه گذاری نموده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.